Tervist edendav kool

Koolituskeskus

Gustav Adolfi Muusikakool

gagmuuseum

Gakk

tagasi

Uudised


Eesti Vabariigi 95. aastapäeva tordivõistlus

22. veebruaril 2013 toimub peamaja galeriis traditsiooniline Eesti Vabariigi aastapäeva tordivõistlus. Selle aasta teemaks on "Eestimaa uhkus - 95!".

Kategooriad
1.-4. klass     I, II ja III koht
5.-9. klass     I, II ja III koht
10.-12. klass  I, II ja III koht

Tule osalema ja loe juhendit siit.

Füüsikaolümpiaadi piirkonnavoor

26. jaanuaril 2013 toimus Tallinna Reaalkoolis füüsikaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor. Gustav Adolfi Gümnaasiumist osales kokku 35 õpilast. Parimate tulemused:

8. klass
8. koht           Risto Vähi                 8.c     juhendaja Jüri Kaljurand

9. klass
9. koht           Rainer Vann              9.c     juhendaja Jüri Kaljurand
11.-12. koht   Mihkel Kaarel Raidal   9.c     juhendaja Jüri Kaljurand


Loe edasi...Eeva Aleksejev võitis eestlaste arvestuses rahvusvahelise tõlkeõistluse Juvenes Translatores

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 11.a klassi õpilane Eeva Aleksejev võitis rahvusvahelisel tõlkevõistlusel Juvenes Translatores eestlaste arvestuses 1. koha. Eeva tõlkis prantsuse keelest eesti keelde teksti teemal "Sajand kahe peale". Võitjat ja juhendajat premeeritakse 10.-12. märtsil 2013 toimuva auhinnareisiga Brüsselisse, kus toimub kohtumine Juvenes Translatores meeskonnaga ja komisjoni tõlkijatega nende töökohal.

Eeva Aleksejevi tõlge asub siin.
Kõikide riikide võitjate tõlgetega saab tutvuda siin.

Õpilast juhendasid õpetaja Valdur Parašin ja õpetaja Anu Kell. 

Gustav Adolfi Gümnaasiumi neiud Tallinna Koolinoorte meistrid võrkpallis

Gustav Adolfi Gümnaasiumi neiud krooniti kolmandat aastat järjest Tallinna Koolinoorte meistriteks võrkpallis. Teise koha saavutas Tallinna Lilleküla Gümnaasium ja kolmanda Tallinna 21. Kool. Kokku osales 34 gümnaasiumi võistkonda.

Võistkonda kuulusid
Katriin Kersa                   12.d
Birgit Lillestik                  12.b
Tuule Treiberg                11.b
Helena Ije                      10.b
Ingrid Helena Alliksaar     10.d
Miina Kraun                    10.b
Meeli Pipar                     11.b
Maria Jõgi                      10.b

Õpilasi juhendas õpetaja Keiu Põlluveer.

Keskkonnanädal Gustav Adolfi Gümnaasiumis

14.-18. jaanuaril 2013 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis traditsiooniline keskkonnanädal teemal „Mets“. Nädala jooksul pidasid koolis loenguid oma ala tipud: Kristi Teppo, Erik Kosenkranius, Ahto Kaasik, Erik Konze, Heiki Hepner ja Jürgen Kusmin. Toimus fotokonkurss ja iga-aastane keskkonnaviktoriin. Keskkonnanädala viimasel päeval käisid külalised Eesti Metsa ja Puidutööstuse Liidust, kes valmistasid koos 3.-5. klasside õpilastega linnumaju ning rääkisid metsa tähtsusest.
 
Keskkonnanädala korraldasid Marianne Kosenkranius 10.a klassist ja Linda-Riin Võeras 10.d klassist. Sündmusi pildistas Triin Naudi 10.a klassist.
 
Õpilasi juhendas õpetaja Helina Reino.
 
Pilte näeb siit.
Baltic Sea Project 2013

11.-13. jaanuaril 2013 toimus Põlvamaal Taevaskojas Läänemere projekti "Baltic Sea Project 2013" talvelaager, milles osalesid õpilased üle Eesti.

BSP (Balitc Sea Project) loodi keskkonna teadlikkuse tõstmiseks ja Läänemere äärsete riikide õpilaste teavitamiseks Läänemere probleemidest. Taevaskojas otsiti ja uuriti loomade jälgi, õpiti kasutama iseend mõõtevahendina, toimusid draamatunnid, tõukekelgumatk ning esitati oma ettevalmistatud draama sketše.

Laagris osalesid Grete Liis Vain 9.a klassist ja Saskia Tõugjas 9.b klassist.
Õpilaste kirjutatud artikliga saab tutvuda siin.

Õpilasi juhendas õpetaja Katri Mirski.

Caris Helena Kaup kahekordne Eesti meister judos

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8.b klassi õpilane Caris Helena Kaup võitis kuni 48 kg kaalukategoorias Eesti meistrivõistlustel kaks kulda: noorte A-klassis ja täiskasvanute arvestuses.

 

Toomparki kerkib Väikese Tomi lumelinn

27. jaanuaril 2013 avatakse juba 10. korda Snelli tiigi ääres Toompargis Lumelinn, mille teemaks on see aasta "Väikese Tomi unenägu". Tegemist on meeleoluka traditsioonilise üritusega lastele ja peredele. Inimestele tuttavast pehmest valgest lumest saab tugev ehitusmaterjal, millest vormitakse vahvaid lumeskulptuure ja libedate radadega atraktsioone. Lumekujudele lisavad nüansse erinevad valgusefektid, valguse ja varju mäng pimedas talveöös. Lumelinna avamise päeval saab skulptuuride seast igaüks oma lemmiku valida.


Loe edasi...Kooli külastavad suursaadikud ja saatkondade esindajad
 
17. jaanuaril 2013 külastavad Gustav Adolfi Gümnaasiumit prantsuse keele järjepideva õpetamise 45. aastapäeva tähistamise raames Prantsusmaa suursaadik, Belgia suursaadik, Kreeka suursaadik, Kanada saatkonna esindaja ja Prantsusmaa keeleatašee. Tutvutakse kooliga ja kohtutakse direktoriga seoses rahvusvahelise frankofooniapäeva tähistamisega meie koolis 9. märtsil 2013.
 
Üleriigiline Johann Valentin Mederi kvintettide konkurss

Vaadake enda ümber ja leidke viis särasilmset muusikut, kellega just nüüd on paras aeg kvintetina kokku tulla ning hakata harjutama Üleriigiliseks Johann Valentin Mederi kvintettide konkursiks, mis toimub 2. märtsil 2013.

Eesti vanima kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajalooliste ruumide ja erilise auraga koolimaja saalidesse kogunevad üle Eesti musitseerimiskirge täis särasilmsed inimesed. Suurejoonelist pidupäeva koos hea muusika ja põneva võistluspingega kroonib lõppkontsert parimatega koos otseülekandega Klassikaraadios.

Anname üheskoos muusikale võimaluse!

Konkursi juhend asub siin.

 

Keemiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor

12. veebruaril 2013 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis 8.-12. klasside keemiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor. Koolivoorus oli meie kooli õpilastest omale pääsu piirkonnavooru kindlustanud 47 õpilast.

Piirkonnavooru tulemused

8. klass
3. koht        Oliver Paberits                                7.c        juhendaja Sirle Oja
9. koht        Taavet Kalda                                   8.a       juhendaja Sirle Oja

Loe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi Muusikaõhtu 2013

22. veebruaril kell 18.00 toimub Gustav Adolfi Gümnaasiumi kapiitlisaalis (väikestemaja aula) eelmisel korral sooja vastuvõtu osaliseks saanud muusikaõhtu.

Lavale (mis on vaba) võib astuda igaüks, kes tunneb, et on valmis oma rõõme, muresid, lõbusaid lugusid või sügavamaid tundeid muusika kaudu teistega jagama. Eriliselt oodatud on omalooming, mis kõigil kindlasti aastatega sahtlisse on kogunenud. Olgu te muusikaline kari, duo või parv, haarake pillid ja rõõmustage publikut oma amüsantse muusikapalaga! Vajadusel võib kasutada ka abivägesid väljastpoolt.

   

Loe edasi...2013. aasta algas GAG õpilaste kontsertreisiga MS Baltic Queen pardal

3.–5. jaanuarini osalesid Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased ja vilistlased Tallinki kruiisilaeva MS Baltic Queen pardal Tallinnast Stockholmi ja tagasi möödunud aastal Eesti koolinoortega toimunud kontsertprojektiga “XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni”. Stockholmi suunal anti Starlight showbaaris kontsertetendus ning tagasiteel jagunesid muusikud Showbaari ja Piano baari vahel, kus esineti mitmete erinevate koosseisudega kokku üheksa erineva koosseisuga.  Kontsertreis oli noortele muusikutele väljakutseks tiheda esinemisgraafiku ja eriliste esinemistingimuste poolest ning ühtlasi tänutäheks suurejoonelises ja töömahukas kontsertprojektis kaasa tegemise eest möödunud aastal. Galeriid kontserdist on võimalik vaadata siit.

 

Loe edasi...Kuldlõige 2013

NB! Õhus on tunda elektrit, sest 1. veebruaril 2013 kell 19.00 on võimlamajas tulekul iga-aastane Gustav Adolfi Gümnaasiumi moeshow KULDLÕIGE, mille teemaks on ϟ ELEKTER ϟ.

Püüdke kinni elektrilaineid või minge vooluga kaasa, voltige kangastesse 220 volti või toppige pintsakutesse 100 vatti. Ootame osalema kõiki Gustav Adolfi Gümnaasiumi moest huvitatud õpilasi alates seitsmendast klassist.


Loe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori jõulusoovid kooliperele
 
Kallid Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased, õpetajad ja vanemad! 2012. aasta on jõudnud lõpule. 21. detsembril viibisime üheskoos Tallinna Piiskoplikus Toomikirkus jõulujumalateenistusel ning läksime rahus kogu kooliperega jõuluvaheajale, vastu peatselt algavale 2013. aastale.
 
Möödunud aasta oli tegus ja õnnelik. Nagu ikka, on koolipere pisut vahetunud – lõpetajad, kes suundunud edasi õppima ning teist samapalju asemele tulnuid esimesse ja seitsmendasse klassi ning gümnaasiumisse. Koolis on täna 1064 õpilast, kelle tähtsaimaks ülesandeks on end harida ja arendada, et saada elus hakkama ning osata õnnelikult elada.
 
Kallis koolipere! Soovin Teile kaunist jõuluaega ja rõõmsaid hetki lähedastega, lumiseid suusaradu vaheajaks ning palju õnne ja nutikust oma õnne arendamisel uuel aastal!
 
Teie Hendrik AgurLoe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Tallinna haridusjuhtide "Õnnereisil"

18. detsembril 2012 toimus Tallinna haridusjuhtidele aastalõpu pidulik ja müstiline sündmus, kontsertetendus "Õnnereis". Reisil täitsid olulist rolli Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased. Üle 500 Tallinna haridustöötaja oli kutsutud Tallinki laevale Baltic Queen, kus 5.b klassi õpilane Karl Vilhelm Valter kehastas Väikest d�inni ning juhtis laeval toimunud programmi. Sadama terminalis kingiti kõikidele osalejatele Tallinna koolide õpilaste poolt käsitöötundides valmistatud muusikainstrumendid. Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased õpetasid bussisõidu ajal külalistele selgeks pillipartiid, mida mängiti Lennusadamas toimunud kontserdi lõpuosas kõlanud ühises "Õnneloitsus".

         
Loe edasi...Laulufestival "Jõulutähed 2012"

19. detsembril toimus Tallinna Ranniku Gümnaasiumis 1.-4. klasside laulufestival "Jõulutähed 2012". Festivali teema oli "Jõululaulud maailma erinevates keeltes". Gustav Adolfi Gümnaasiumi 2.b klassi ansambel saavutas eesti, soome ja rootsi keeles jõululaulude popurriiga 1. koha.

Ansambli liikmed
Marta Põld
Nora Reinsalu
Leena Margareth Viilup
Greta Liisa Ilus
Elizabeth Samma
Aliise Kadarik

Õpilasi juhendas õpetaja Ly Tammerik. 

 

Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoolekogu esimeheks valiti Eerik Heldna

11. detsembril 2012 valiti Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoolekogu uueks esimeheks Eerik Heldna ja aseesimeheks Jens Haug. Alates 2012. aasta sügisest  on hoolekogu uued liikmed Kristel Tõldsepp ja Aivar Vähi.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi jõulusündmused

18. detsember kell 17.30        1. klasside jõuluõhtu Mederi saalis
19. detsember kell 16.30        2.-4. klasside jõuluõhtu Mederi saalis
19. detsember kell 18.00        5.-9. klasside jõuluõhtu võimlamajas
20. detsember kell 18.00        10.-12. klasside jõuluõhtu võimlamajas
20. detsember kell 19.30        koolitöötajate jõuluõhtu Mederi saalis ja Moonalaos
21. detsember kell 8.00          abiturientide ja neid õpetanud õpetajate hommikukohv Moonalaos
21. detsember kell 13.00        kogu koolipere jõuluteenistus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus

Rahulikku jõuluaega!     

XXIII füüsika lahtine võistlus

Gustav Adolfi Gümnaasiumi noormehed saavutasid 1. detsembril toimunud XXIII füüsika lahtisel võistlusel suurepäraseid tulemusi.

Noorem vanuseaste
I järgu diplom       1. koht     Taavet Kalda                8.a klass
I järgu diplom       2. koht     Rasmus Kisel               10.b klass
III järgu diplom                   Mihkel-Kaarel Raidal      9.c klass

Vanem vanuseaste
II järgu diplom                    Tõnis Laasfeld               12.b klass

Tulemusi, ülesandeid ja lahendusi näeb siit

Õpilasi juhendasid õpetaja Erkki Soika, õpetaja Jüri Kaljurand ja õpetaja Virgi Roop.

 

Rael Kalda pälvis EENeti arvutijoonistusvõistlusel 1. koha

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8.a klassi õpilane Rael Kalda saavutas 14. detsembril EENeti, Eesti Meremuuseumi ja Eesti Mereakadeemia korraldataval joonistusvõistlusel "Eesti - mereriik" teist aastat järjest 14-18-aastaste vanuseklassis 1. koha.

2012. aasta võistlusel osales 4382 arvutijoonistust 195 koolist, juhendajaid oli 194. Konkursi töödega saab tutvuda siin.


"Linnulennul üle vee"

Gustav Adolfi Gümnaasium on Tallinna Haridusameti konkursi „Parim personaliprojekt 2012” võitja koolide kategoorias

Lõppeva aasta parimaks personaliprojektiks Tallinna koolide seas valiti koolitusseminarisari kolleegilt kolleegile „IKT kasutamine ainetundides Gustav Adolfi Gümnaasiumi näitel”

2011. ja 2012. aasta kooli kevad- ja suvevaheaegadel korraldas Gustav Adolfi Gümnaasium koolitusseminaride sarja, kus erinevate loengute ja praktiliste töötubade kaudu tutvustasid GAG õpetajad kolleegidele oma kogemusi ja IKT alast parimat praktikat. Koostöös Gustav Adolfi Koolituskeskusega olid kutsutud koolitustest osa saama õpetajad üle Eesti. Koolitusseminaride jooksul tutvustati IKT lõimingut läbi kõikide koolis õpetatavate ainevaldkondade, kus iga ettekande taga oli oma aine spetsialisti isiklik kogemus.

Projekti eestvedajad haridustehnoloog Ingrid Maadvere ja GA Koolituskeskuse juhataja Karin Käär.Kutse Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikooli ja gümnaasiumi jõulupidudele

 

Luciapäev

13. detsembril tähistati Gustav Adolfi Gümnaasiumi Mederi saalis Luciapäeva, et tuua Rootsi traditsioonide kohaselt pimedasse aega valgust. Luciapäeva etteasted valmisid kõigi 11.c klassi õpilaste ja rootsi keele õpetaja Juta-Tiia Mägi tihedas koostöös. Ly Tammeriku juhendamisel esines 2.b klassi ansambel: Marta Põld, Nora Reinsalu, Leena Margareth Viilup, Greta Liisa Ilus, Elizabeth Samma ja Aliise Kadarik.

Õpilasi juhendasid Juta-Tiia Mägi, Merle Ilus ja Ly Tammerik. 

 

Nordic Youth Innovation Camp Taanis

30. novembril-4. detsembril toimus Taanis noortelaager Nordic Youth Innovation Camp. Teiste vabatahtliku tööga seotud Põhjamaade noorte hulgas osales laagris seitse eestlast. Nende seas oli kaks Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilast: Ahti Simo Laido 11.c klassist ja Claudia Ly Kaur 12.c klassist. Põhjamaade suhtluskeelega laager kestis kolm päeva ning selle eesmärgiks oli leida viise, kuidas suunata rohkem noori liituma erinevate vabatahtlike organisatsioonidega. Selle saavutamiseks korraldati vaheldumisi ajurünnakuid ja ajupuhkuseid.

Tulemuseks saadi kolm ideed, millest kahe realiseerimine tooks ühiskonnale suurt kasu väikeste kulutustega. Ideid esitleti NSU noorteteemalisel konverentsil. NSU konverents kestis kaks päeva ning selle käigus peeti mitmeid kõnesid ja esitleti laagris väljatöödeldud ideid. Poliitikud ja NSU juhid avaldasid väljatöödeldud ideede kohta arvamust ja leidsid, et laager saavutas kõik seatud eesmärgid.

Õpilasi juhendas õpetaja Eva-Tiina Põlluste. 

 
« EelmineJärgmine »


tagasi
intranet