Tervist edendav kool

Koolituskeskus

Gustav Adolfi Muusikakool

gagmuuseum

tagasi

Uudised


Toomparki kerkib Väikese Tomi lumelinn

27. jaanuaril 2013 avatakse juba 10. korda Snelli tiigi ääres Toompargis Lumelinn, mille teemaks on see aasta "Väikese Tomi unenägu". Tegemist on meeleoluka traditsioonilise üritusega lastele ja peredele. Inimestele tuttavast pehmest valgest lumest saab tugev ehitusmaterjal, millest vormitakse vahvaid lumeskulptuure ja libedate radadega atraktsioone. Lumekujudele lisavad nüansse erinevad valgusefektid, valguse ja varju mäng pimedas talveöös. Lumelinna avamise päeval saab skulptuuride seast igaüks oma lemmiku valida.


Loe edasi...Kooli külastavad suursaadikud ja saatkondade esindajad
 
17. jaanuaril 2013 külastavad Gustav Adolfi Gümnaasiumit prantsuse keele järjepideva õpetamise 45. aastapäeva tähistamise raames Prantsusmaa suursaadik, Belgia suursaadik, Kreeka suursaadik, Kanada saatkonna esindaja ja Prantsusmaa keeleatašee. Tutvutakse kooliga ja kohtutakse direktoriga seoses rahvusvahelise frankofooniapäeva tähistamisega meie koolis 9. märtsil 2013.
 
Üleriigiline Johann Valentin Mederi kvintettide konkurss

Vaadake enda ümber ja leidke viis särasilmset muusikut, kellega just nüüd on paras aeg kvintetina kokku tulla ning hakata harjutama Üleriigiliseks Johann Valentin Mederi kvintettide konkursiks, mis toimub 2. märtsil 2013.

Eesti vanima kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ajalooliste ruumide ja erilise auraga koolimaja saalidesse kogunevad üle Eesti musitseerimiskirge täis särasilmsed inimesed. Suurejoonelist pidupäeva koos hea muusika ja põneva võistluspingega kroonib lõppkontsert parimatega koos otseülekandega Klassikaraadios.

Anname üheskoos muusikale võimaluse!

Konkursi juhend asub siin.

 

Keemiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor

12. veebruaril 2013 toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis 8.-12. klasside keemiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor. Koolivoorus oli meie kooli õpilastest omale pääsu piirkonnavooru kindlustanud 47 õpilast.

Piirkonnavooru tulemused

8. klass
3. koht        Oliver Paberits                                7.c        juhendaja Sirle Oja
9. koht        Taavet Kalda                                   8.a       juhendaja Sirle Oja

Loe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi Muusikaõhtu 2013

22. veebruaril kell 18.00 toimub Gustav Adolfi Gümnaasiumi kapiitlisaalis (väikestemaja aula) eelmisel korral sooja vastuvõtu osaliseks saanud muusikaõhtu.

Lavale (mis on vaba) võib astuda igaüks, kes tunneb, et on valmis oma rõõme, muresid, lõbusaid lugusid või sügavamaid tundeid muusika kaudu teistega jagama. Eriliselt oodatud on omalooming, mis kõigil kindlasti aastatega sahtlisse on kogunenud. Olgu te muusikaline kari, duo või parv, haarake pillid ja rõõmustage publikut oma amüsantse muusikapalaga! Vajadusel võib kasutada ka abivägesid väljastpoolt.

   

Loe edasi...2013. aasta algas GAG õpilaste kontsertreisiga MS Baltic Queen pardal

3.–5. jaanuarini osalesid Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased ja vilistlased Tallinki kruiisilaeva MS Baltic Queen pardal Tallinnast Stockholmi ja tagasi möödunud aastal Eesti koolinoortega toimunud kontsertprojektiga “XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni”. Stockholmi suunal anti Starlight showbaaris kontsertetendus ning tagasiteel jagunesid muusikud Showbaari ja Piano baari vahel, kus esineti mitmete erinevate koosseisudega kokku üheksa erineva koosseisuga.  Kontsertreis oli noortele muusikutele väljakutseks tiheda esinemisgraafiku ja eriliste esinemistingimuste poolest ning ühtlasi tänutäheks suurejoonelises ja töömahukas kontsertprojektis kaasa tegemise eest möödunud aastal. Galeriid kontserdist on võimalik vaadata siit.

 

Loe edasi...Kuldlõige 2013

NB! Õhus on tunda elektrit, sest 1. veebruaril 2013 kell 19.00 on võimlamajas tulekul iga-aastane Gustav Adolfi Gümnaasiumi moeshow KULDLÕIGE, mille teemaks on ϟ ELEKTER ϟ.

Püüdke kinni elektrilaineid või minge vooluga kaasa, voltige kangastesse 220 volti või toppige pintsakutesse 100 vatti. Ootame osalema kõiki Gustav Adolfi Gümnaasiumi moest huvitatud õpilasi alates seitsmendast klassist.


Loe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori jõulusoovid kooliperele
 
Kallid Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased, õpetajad ja vanemad! 2012. aasta on jõudnud lõpule. 21. detsembril viibisime üheskoos Tallinna Piiskoplikus Toomikirkus jõulujumalateenistusel ning läksime rahus kogu kooliperega jõuluvaheajale, vastu peatselt algavale 2013. aastale.
 
Möödunud aasta oli tegus ja õnnelik. Nagu ikka, on koolipere pisut vahetunud – lõpetajad, kes suundunud edasi õppima ning teist samapalju asemele tulnuid esimesse ja seitsmendasse klassi ning gümnaasiumisse. Koolis on täna 1064 õpilast, kelle tähtsaimaks ülesandeks on end harida ja arendada, et saada elus hakkama ning osata õnnelikult elada.
 
Kallis koolipere! Soovin Teile kaunist jõuluaega ja rõõmsaid hetki lähedastega, lumiseid suusaradu vaheajaks ning palju õnne ja nutikust oma õnne arendamisel uuel aastal!
 
Teie Hendrik AgurLoe edasi...Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Tallinna haridusjuhtide "Õnnereisil"

18. detsembril 2012 toimus Tallinna haridusjuhtidele aastalõpu pidulik ja müstiline sündmus, kontsertetendus "Õnnereis". Reisil täitsid olulist rolli Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased. Üle 500 Tallinna haridustöötaja oli kutsutud Tallinki laevale Baltic Queen, kus 5.b klassi õpilane Karl Vilhelm Valter kehastas Väikest d�inni ning juhtis laeval toimunud programmi. Sadama terminalis kingiti kõikidele osalejatele Tallinna koolide õpilaste poolt käsitöötundides valmistatud muusikainstrumendid. Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased õpetasid bussisõidu ajal külalistele selgeks pillipartiid, mida mängiti Lennusadamas toimunud kontserdi lõpuosas kõlanud ühises "Õnneloitsus".

         
Loe edasi...Laulufestival "Jõulutähed 2012"

19. detsembril toimus Tallinna Ranniku Gümnaasiumis 1.-4. klasside laulufestival "Jõulutähed 2012". Festivali teema oli "Jõululaulud maailma erinevates keeltes". Gustav Adolfi Gümnaasiumi 2.b klassi ansambel saavutas eesti, soome ja rootsi keeles jõululaulude popurriiga 1. koha.

Ansambli liikmed
Marta Põld
Nora Reinsalu
Leena Margareth Viilup
Greta Liisa Ilus
Elizabeth Samma
Aliise Kadarik

Õpilasi juhendas õpetaja Ly Tammerik. 

 

Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoolekogu esimeheks valiti Eerik Heldna

11. detsembril 2012 valiti Gustav Adolfi Gümnaasiumi hoolekogu uueks esimeheks Eerik Heldna ja aseesimeheks Jens Haug. Alates 2012. aasta sügisest  on hoolekogu uued liikmed Kristel Tõldsepp ja Aivar Vähi.

Gustav Adolfi Gümnaasiumi jõulusündmused

18. detsember kell 17.30        1. klasside jõuluõhtu Mederi saalis
19. detsember kell 16.30        2.-4. klasside jõuluõhtu Mederi saalis
19. detsember kell 18.00        5.-9. klasside jõuluõhtu võimlamajas
20. detsember kell 18.00        10.-12. klasside jõuluõhtu võimlamajas
20. detsember kell 19.30        koolitöötajate jõuluõhtu Mederi saalis ja Moonalaos
21. detsember kell 8.00          abiturientide ja neid õpetanud õpetajate hommikukohv Moonalaos
21. detsember kell 13.00        kogu koolipere jõuluteenistus Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus

Rahulikku jõuluaega!     

XXIII füüsika lahtine võistlus

Gustav Adolfi Gümnaasiumi noormehed saavutasid 1. detsembril toimunud XXIII füüsika lahtisel võistlusel suurepäraseid tulemusi.

Noorem vanuseaste
I järgu diplom       1. koht     Taavet Kalda                8.a klass
I järgu diplom       2. koht     Rasmus Kisel               10.b klass
III järgu diplom                   Mihkel-Kaarel Raidal      9.c klass

Vanem vanuseaste
II järgu diplom                    Tõnis Laasfeld               12.b klass

Tulemusi, ülesandeid ja lahendusi näeb siit

Õpilasi juhendasid õpetaja Erkki Soika, õpetaja Jüri Kaljurand ja õpetaja Virgi Roop.

 

Rael Kalda pälvis EENeti arvutijoonistusvõistlusel 1. koha

Gustav Adolfi Gümnaasiumi 8.a klassi õpilane Rael Kalda saavutas 14. detsembril EENeti, Eesti Meremuuseumi ja Eesti Mereakadeemia korraldataval joonistusvõistlusel "Eesti - mereriik" teist aastat järjest 14-18-aastaste vanuseklassis 1. koha.

2012. aasta võistlusel osales 4382 arvutijoonistust 195 koolist, juhendajaid oli 194. Konkursi töödega saab tutvuda siin.


"Linnulennul üle vee"

Gustav Adolfi Gümnaasium on Tallinna Haridusameti konkursi „Parim personaliprojekt 2012” võitja koolide kategoorias

Lõppeva aasta parimaks personaliprojektiks Tallinna koolide seas valiti koolitusseminarisari kolleegilt kolleegile „IKT kasutamine ainetundides Gustav Adolfi Gümnaasiumi näitel”

2011. ja 2012. aasta kooli kevad- ja suvevaheaegadel korraldas Gustav Adolfi Gümnaasium koolitusseminaride sarja, kus erinevate loengute ja praktiliste töötubade kaudu tutvustasid GAG õpetajad kolleegidele oma kogemusi ja IKT alast parimat praktikat. Koostöös Gustav Adolfi Koolituskeskusega olid kutsutud koolitustest osa saama õpetajad üle Eesti. Koolitusseminaride jooksul tutvustati IKT lõimingut läbi kõikide koolis õpetatavate ainevaldkondade, kus iga ettekande taga oli oma aine spetsialisti isiklik kogemus.

Projekti eestvedajad haridustehnoloog Ingrid Maadvere ja GA Koolituskeskuse juhataja Karin Käär.Kutse Gustav Adolfi Gümnaasiumi põhikooli ja gümnaasiumi jõulupidudele

 

Luciapäev

13. detsembril tähistati Gustav Adolfi Gümnaasiumi Mederi saalis Luciapäeva, et tuua Rootsi traditsioonide kohaselt pimedasse aega valgust. Luciapäeva etteasted valmisid kõigi 11.c klassi õpilaste ja rootsi keele õpetaja Juta-Tiia Mägi tihedas koostöös. Ly Tammeriku juhendamisel esines 2.b klassi ansambel: Marta Põld, Nora Reinsalu, Leena Margareth Viilup, Greta Liisa Ilus, Elizabeth Samma ja Aliise Kadarik.

Õpilasi juhendasid Juta-Tiia Mägi, Merle Ilus ja Ly Tammerik. 

 

Nordic Youth Innovation Camp Taanis

30. novembril-4. detsembril toimus Taanis noortelaager Nordic Youth Innovation Camp. Teiste vabatahtliku tööga seotud Põhjamaade noorte hulgas osales laagris seitse eestlast. Nende seas oli kaks Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilast: Ahti Simo Laido 11.c klassist ja Claudia Ly Kaur 12.c klassist. Põhjamaade suhtluskeelega laager kestis kolm päeva ning selle eesmärgiks oli leida viise, kuidas suunata rohkem noori liituma erinevate vabatahtlike organisatsioonidega. Selle saavutamiseks korraldati vaheldumisi ajurünnakuid ja ajupuhkuseid.

Tulemuseks saadi kolm ideed, millest kahe realiseerimine tooks ühiskonnale suurt kasu väikeste kulutustega. Ideid esitleti NSU noorteteemalisel konverentsil. NSU konverents kestis kaks päeva ning selle käigus peeti mitmeid kõnesid ja esitleti laagris väljatöödeldud ideid. Poliitikud ja NSU juhid avaldasid väljatöödeldud ideede kohta arvamust ja leidsid, et laager saavutas kõik seatud eesmärgid.

Õpilasi juhendas õpetaja Eva-Tiina Põlluste. 

 

XXV Rahvusvaheline reaalainete olümpiaad Riia-Vilnius-Tallinn-Helsingi-Västerås-St. Peterburg

28.-30. novembril 2012 viibis 22-liikmeline Gustav Adolfi Gümnaasiumi delegatsioon Rootsis kuuse sõpruskooli vahelisel traditsioonilisel reaalainete olümpiaadil „The 25th International Science Olympiad for Young Mathematicians, Physicists and Chemists“.

Gustav Adolfi Gümnaasium saavutas kokkuvõttes auväärse 2. koha. Keemias saavutati kokkuvõttes 2. koht, füüsikas 2. koht ja matemaatikas 3. koht.

 

Loe edasi...Edgar Johan Kuusiku Vabadussõja mälestusehise taasavamine

28. novembril 2012 avati Kaitseväe kalmistul taastatud Vabadussõja mälestusehis. Algse mälestusehise projekteeris tunnustatud arhitekt ja Vabadussõja veteran Edgar Johan Kuusik ning see avati 1928. aasta oktoobris. Taastamistööde projekti autor on Tiina Linna, kes on ka Gustav Adolfi Gümnaasiumi peamaja ja võimlamaja renoveerimistööde autor. Mälestusehise hävitas Nõukogude okupatsioonivõim 1950. aastal, seni oli see üks viimaseid taastamata Vabadussõja mälestusmärke. Koostöös Eesti Muinsuskaitse Seltsiga taastatud mälestusehisega peetakse meeles kõiki Vabadussõjas lengenuid, kes on maetud Kaitseväe kalmistule. Kokku maeti Kaitseväe kalmistule 440 Eesti sõdurit, kes Vabadussõjas rindel langesid või haigustesse surid.

Mälestuehise avamisel osalesid neli gümnaasiumi, kelle õpilased hukkusid Vabadussõjas: Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Jakob Westholmi Gümnaasium ja Hugo Treffneri Gümnaasium.


Loe edasi...Keemia Eesti koolinoorte lahtiselt võistluselt kohad esikümnes

10. novembril 2012 toimus Eesti koolinoorte 20. keemia lahtine võistlus, kus Gustav Adolfi Gümnaasiumi viis noormeest saavutasid kahes vanuseastmes koha esikümnes. Lahtise võistluse ülesandeid lahendasid õpilased üheaegselt nii Tallinnas, Tartus, Narvas, Kohtla-Järvel kui ka Pärnus ja Kuressaares. Ülesannete tase on vastav keemiaolümpiaadi piirkonnavoorule ja lõppvoorule ning võistluse tulemusi arvestatakse õpilaste kutsumisel lõppvooru.

Noorem vanuseaste (9.-10. klass)
3. koht Tiit Hendrik Piibeleht 10.b
4. koht Rasmus Kisel 10.b

Loe edasi...Õpilased osalesid noortekonverentsil "YesEvent 2012"

19.-23. novembrini toimus iga-aastane noortekonverents "YesEvent". Sel aastal leidis sündmus aset Soomes Helsingis, kus kümne riigi delegatsioonide võõrustajaks oli kohalik Alppila kool. Juba seitsmendat aastat võttis üritusest osa ka meie kool.

"YesEvent 2012" teemaks oli "Design Your Life" ning konverentsi käigus tegid õpilased esitlusi, töötasid rahvusvahelistes rühmades ja osalesid kultuuriprogrammis, mille hulka kuulus näiteks vastuvõtt raekojas ning linnaga tutvumine. Õpilased said kooli esindamisega suurepäraselt hakkama, pälvides mitme riigi õpetajatelt kiidusõnu oma hea inglise keele oskuse ja väga hea rühmatööoskuse eest.

 

Loe edasi...Katarina Budrik saavutas esseekonkursil „Väärikalt läbi elu“ 1. koha

Kultuuriministeerium ja Kodanikuhariduse programm Minu Riik kuulutasid kodanikupäevaks 2012 välja vabariikliku esseekonkursi „Väärikalt läbi elu(«Достойно прожить жизнь»). Esseekonkursi eesmärgiks oli saada üldharidus -ja ametikoolide õppurite kirjutisi, mis näitaksid Eestimaal elavate tegusate ja ettevõtlike, erinevate elualade inimeste panust ühiskonda.

Žürii valis esseekonkursile laekunud 212 töö hulgast välja 24 parimat ja andis välja 14 auhinnalist kohta. Auhinnaga pärjatud tööde autorite hulgas oli kaks Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilast:

1. koht               Katarina Budrik              12.c        juhendaja õpetaja Inga Laidna
Ergutusauhind     Gretchen-Anette Mägi     10.a       juhendaja õpetaja Anu Kell

Loe lähemalt siit

2.b klassi õpilased õnnitlesid kooli endist õpetajat Hilja Nõmmikut

16. novembril õnnitlesid Iru Hooldekodus Gustav Adolfi Gümnaasiumi 2.b klassi õpilased 95. sünnipäeva puhul kooli endist eesti keele ja kirjanduse õpetajat Hilja Nõmmikut. Koos õpetaja Külliki Kivistiku ja Ly Tammerikuga valmistati ette meeleolukas ja südamlik esinemisprogramm, millest said osa ka teised hooldekodu elanikud.

 
Õpioskuste olümpiaadil saavutati 1. koht

16. novembril toimus Lastekirjanduse Keskuses Vanalinna Hariduskolleegiumi korraldatud õpioskuste olümpiaad. Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond saavutas kõrge 1. koha

Võistkonda kuulusid
Annabel Agasild       2.a
Claudia Olev            2.a
Birgit Rand              4.a
Mona Tammemägi   4.a

Õpilasi juhendasid õpetaja Hille Tamkivi ja õpetaja Anne Ode.

« EelmineJärgmine »


tagasi
intranet